Geleceğin Meslekleri

Dünya hızla değişirken geleceğin meslekleri de bambaşka olacak. Sınavları kazanmak kadar önemli bir şey daha var ki o da geleceği kazanmak. Hız Yayınları ile sadece sınavlara değil, geleceğe de hazırsın.


Blok Zincir Uzmanlığı:

Çok yakın bir gelecekte, oy kullanma işlemlerinden ticarete kadar aklınıza gelebilecek her tür veri, blok zincir sistemine aktarılarak korunacak ve dağıtılacak. Blok zincir sisteminde uzmanlaşmak, yapılacak en iyi kariyer yatırımlarından olabilir.


Drone Pilotluğu:

İnsansız hava aracı olarak bilinen ‘drone’, uzaktan kumanda edilebilen bir tür uçak. Bugün pilotluk ne kadar popüler bir meslekse, gelecekte drone pilotluğunun da bu kadar yaygın ve popüler olması bir o kadar muhtemel. 


Bulut Hesaplama Uzmanlığı:

Yakın zamanda bakkalların bile bulut hesaplama sistemi kullanacağını düşünürsek bu konuda uzmanlaşmak hiç de fena bir kariyer hedefi gibi durmuyor. Çünkü artık her şey bulutta saklı!


Epidemiyoloji Uzmanlığı:

Toplumdaki hastalık, kaza ve sağlıkla ilgili durumların dağılımını, görülme sıklıklarını ve bunları etkileyen belirteçleri inceleyen tıp dalı olan epidemiyoloji, dünya çapında yayılan virütik salgınlarla da yakından ilgileniyor. Yaşadığımız Covid 19 salgınına bakarak gelecekte  bu mesleğe olan ihtiyacı tahmin etmek güç değil.


Giyilebilir Teknoloji Uzmanlığı:

Akıllı telefon, akıllı bileklik derken teknolojiyi git gide giyilebilir hale geliyor. Giyilebilir teknoloji uzmanlığı da hem hayatı kolaylaştıran hem de her geçen gün daha da gelişen bir sektör olarak seni bekliyor.


Rüzgar Enerjisi Mühendisliği:

Küresel ısınmanın etkilerinin artık iyiden iyiye hissedilmesiyle birlikte, fosil yakıtlar yerine doğal enerji kaynaklarına yönelim de artıyor.  Rüzgar enerjisi de bu kaynaklardan en önemlisi. Gelecekte rüzgarın enerjisine yön verecek kişi sen olabilirsin.


Yapay Zeka Mühendisliği:

Eskiden insanların yaptığı işlerin çoğunu bugün  artık makine ve robotlar yapıyor.  

İşte bu yüzden makineler artık insan beyni gibi çalışabilecek şekilde programlanıyor. Yapay zeka, çok yakında hayatın her alanında.


Veri Analisti:

Her şeyin dijital ortama aktarılması sonucunda çok büyük bir veri oluştu ve  tüm bu veri yığınları içinden, gerekli bilgilerin elde edilmesi ve işlenmesi gerekiyor. Dünyadaki dijital veri havuzunun %90’ı ise son 3 yılda ortaya çıktı. Bu da, gelecekte veri analistlerine ihtiyacın daha da artacağı anlamına geliyor.


3 Boyut Üretim Mühendisliği:

3 boyutlu yazıcıların üretime hâkim olmasıyla birlikte bu yazıcıların denetimini, kurulumunu ve işlemesini takip edecek 3B üretim mühendislerine ihtiyaç da hızla artıyor.


Oyun Geliştirme:

Takım halinde ya da bireysel olarak yapılabilen bir meslek dalı. Bir oyun geliştirici büyük bir yapım şirketinin takımına dahil olabileceği gibi, kendi başına ya da küçük bir ekibin  parçası olarak bağımsız oyunlar geliştirebilir.


Mekatronik Mühendisliği:

Mekatronik; mekanik, elektronik ve bilgisayar mühendisliğine dayanan, çok kontrollü bir mühendislik dalıdır. Mekatronik mühendisleri, robotik, tıbbi teknoloji, insan-makine etkileşimi, üretim, insansız hava ve kara taşıtları gibi sahalarda çalışabilirler


?? Tüm Yayınlarımızı İncelemek İçin:

https://hizyayinlari.com/yayin-incele/

Bizi Facebook’tan Takip Etmek İçin:

https://www.facebook.com/hizyayinlari

Bizi Instagram’dan Takip Etme İçin:

https://www.instagram.com/hizyayinlari/

??Tüm Yayınları Hemen Satın Almak İçin: ??

https://onlinesatis.hizyayinlari.com/