Hız Yayınları

YouTuber Orkun Işıtmak İle Meslek Erbabı

Orkun Işıtmak kimdir? YouTuber olmak ne demek? Sadece YouTube’dan para kazanmak yeterli mi? YouTuber vergi veriyor mu? YouTuber olmasaydı hangi mesleği seçmek isterdi? Yeni en heyecan verici projesi hangisi? Kazandığı ilk para ile ne yaptı? Sosyal medyayı takip ediyor mu?

Meslek seçimi öncesinde; meslekler ve maaşları ile birlikte diğer tüm detayları da içeren meslek hikayeleri programımızın bu bölümünde, yaklaşık 8 milyon YouTube abonesi ile Türkiye’nin en çok takip edilen YouTuber’larından biri olan Orkun Işıtmak’ı konuk ettik.
Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğrenimini sürdüren Orkun Işıtmak; YouTuber’lık mesleğini “farklı, eğlenceli içerikler üreterek insanların hayatına dokunmak” olarak özetliyor. 11 yaşından beri video içeriklerle ilgilendiğinden bahseden Orkun; son 4 yıldan beri ise profesyonel bir meslek olarak Youtube kariyerini sürdürdüğünü belirtiyor.
YouTuber’lığın yakın dönemde bir meslek haline geldiğini söyleyen Orkun Işıtmak; içerik üretmeye ilk başladığı yıllarda böyle bir meslek olmadığından bahsediyor. Ayrıca YouTube kanalının ilk yıllarda az abonesi olmasından ve arkadaş grubundan videoları ile ilgili olumsuz tepkiler aldığının da altını çiziyor.
YouTuber’lık mesleğinin en zorlu ve keyifli yanlarından, mesleğini geliştirmek için nelerden ilham aldığına; YouTuber’lık mesleğinin geleceğinden, siber zorbalığa kadar Orkun Işıtmak’ın samimi cevapları ile keyifli bir sohbet sizleri bekliyor. Meslek seçemiyorum diyen öğrenciler, doğru tercih için araştırma yapanlar… Meslek tercihinize, Meslek Erbabı’nı izlemeden karar vermeyin! Keyifli seyirler!
Örnek Kitap

Örnek Kitap