Hız Yayınları

Avukat Ahmet Çetinkaya İle Meslek Erbabı

Avukat maaşları ne kadar? 2020’de tecrübeli bir avukat maaşı ile stajyer bir avukat maaşı arasında ne kadar fark var? Hukuk okumak zor mu? Hukuk fakültesinde temel olarak hangi dersler alınıyor?

Avukatlık zor bir meslek mi? Hukuk eğitimi alarak avukat olmak isteyen öğrenciler için; meslek seçimi öncesinde; meslekler ve maaşları ile birlikte diğer tüm detayları içeren meslek hikayeleri programımız Meslek Erbabı’nda, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan tecrübeli avukat Ahmet Çetinkaya’yı konuk ettik.
Hukuk fakültesi nasıl kazanılır, avukat olmak için hangi derslerin iyi olması gerekiyor, avukat nasıl olunur konusunu araştıran öğrencilerin; kararlarını vermeden önce fikir sahibi olmasını sağlayacak bu içerikte Çetinkaya; avukat olmak isteyen kişilerde hangi özellikler olması gerektiğinden de bahsediyor. Meslek seçemiyorum diyen öğrenciler, doğru tercih için araştırma yapanlar, kariyerini planlamak isteyen gençler… Meslek tercihinize, Meslek Erbabı’nı izlemeden karar vermeyin! Keyifli seyirler!

Örnek Kitap

Örnek Kitap