Geleceğin Meslekleri

Blokzincir Uzmanlığı | Veri Analisti | Yapay Zeka Mühendisliği ve daha fazlası...

Dünya hızla değişirken geleceğin meslekleri de bambaşka olacak. Sınavları kazanmak kadar önemli bir şey daha var ki o da geleceği kazanmak. Hız Yayınları ile sadece sınavlara değil, geleceğe de hazırsın.

Blokzincir Uzmanlığı

Çok yakın bir gelecekte, oy kullanma işlemlerinden ticarete kadar aklınıza gelebilecek her tür veri, blok zincir sistemine aktarılarak korunacak ve dağıtılacak. Blok zincir sisteminde uzmanlaşmak, yapılacak en iyi kariyer yatırımlarından olabilir.

Blokzincir uzmanlığı hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki butondan meslek erbabı videomuzu izleyebilirsiniz:

Drone Pilotluğu

İnsansız hava aracı olarak bilinen ‘drone’, uzaktan kumanda edilebilen bir tür uçak. Bugün pilotluk ne kadar popüler bir meslekse, gelecekte drone pilotluğunun da bu kadar yaygın ve popüler olması bir o kadar muhtemel.

Drone pilotu hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki butondan meslek erbabı videomuzu izleyebilirsiniz:

Bulut Hesaplama Uzmanlığı

Yakın zamanda bakkalların bile bulut hesaplama sistemi kullanacağını düşünürsek bu konuda uzmanlaşmak hiç de fena bir kariyer hedefi gibi durmuyor. Çünkü artık her şey bulutta saklı!

Epidemiyoloji Uzmanlığı

Toplumdaki hastalık, kaza ve sağlıkla ilgili durumların dağılımını, görülme sıklıklarını ve bunları etkileyen belirteçleri inceleyen tıp dalı olan epidemiyoloji, dünya çapında yayılan virütik salgınlarla da yakından ilgileniyor. Yaşadığımız Covid 19 salgınına bakarak gelecekte bu mesleğe olan ihtiyacı tahmin etmek güç değil.

Giyilebilir Teknoloji Uzmanlığı

Akıllı telefon, akıllı bileklik derken teknolojiyi git gide giyilebilir hale geliyor. Giyilebilir teknoloji uzmanlığı da hem hayatı kolaylaştıran hem de her geçen gün daha da gelişen bir sektör olarak seni bekliyor.

Rüzgar Enerjisi Mühendisliği

Küresel ısınmanın etkilerinin artık iyiden iyiye hissedilmesiyle birlikte, fosil yakıtlar yerine doğal enerji kaynaklarına yönelim de artıyor. Rüzgar enerjisi de bu kaynaklardan en önemlisi. Gelecekte rüzgarın enerjisine yön verecek kişi sen olabilirsin.

Yapay Zeka Mühendisliği

Eskiden insanların yaptığı işlerin çoğunu bugün artık makine ve robotlar yapıyor. İşte bu yüzden makineler artık insan beyni gibi çalışabilecek şekilde programlanıyor. Yapay zeka, çok yakında hayatın her alanında.

Veri Analisti

Her şeyin dijital ortama aktarılması sonucunda çok büyük bir veri oluştu ve tüm bu veri yığınları içinden, gerekli bilgilerin elde edilmesi ve işlenmesi gerekiyor. Dünyadaki dijital veri havuzunun %90’ı ise son 3 yılda ortaya çıktı. Bu da, gelecekte veri analistlerine ihtiyacın daha da artacağı anlamına geliyor.

3 Boyut Üretim Mühendisliği

3 boyutlu yazıcıların üretime hâkim olmasıyla birlikte bu yazıcıların denetimini, kurulumunu ve işlemesini takip edecek 3B üretim mühendislerine ihtiyaç da hızla artıyor.

Oyun Geliştirme

Takım halinde ya da bireysel olarak yapılabilen bir meslek dalı. Bir oyun geliştirici büyük bir yapım şirketinin takımına dahil olabileceği gibi, kendi başına ya da küçük bir ekibin parçası olarak bağımsız oyunlar geliştirebilir.

Mekatronik Mühendisliği

Mekatronik; mekanik, elektronik ve bilgisayar mühendisliğine dayanan, çok kontrollü bir mühendislik dalıdır. Mekatronik mühendisleri, robotik, tıbbi teknoloji, insan-makine etkileşimi, üretim, insansız hava ve kara taşıtları gibi sahalarda çalışabilirler.

Bugüne kadar bildiğimiz meslekler, gelecekte ya artık hiç olmayacak ya da ciddi bir dönüşüm geçirecek. Neyse ki sınavlara Hız'la hazırlananlar, geleceğe de hazırlar.

Kitaplar

Yayınlarımızı incelemek için:

Online Alışveriş

İnternetten sipariş için:

Instagram

Sosyal Medyada Biz:

Facebook

Sosyal Medyada Biz:

Hız Yayınları

Gelecek Hız'la Gelecek!